Peatükk 1.1 (Eesti keel teise keelena 2. kl)

Sissejuhatus

E-õpik ja ülesannete kogu on terviklik materjal eesti keele kui teise keele õppimiseks. Õpiku sõnavara vastab keeletasemele A1.

Õpikus on kaheksa teemat. Iga tunni jaoks on üks peatükk õpikus ja ülesannetekogus. Iga peatüki keskmes on üks lugu, mida laiendatakse pildi ja ülesannetega. Tekstile järgnevad harjutus või küsimused, laul/luuletus/mäng, temaatiliste sõnade rubriik ja tegusõna pööramine. Peatükk võetakse kokku dialoogi või temaatiliste küsimustega.

Väga oluline roll on piltidel. Neid on soovitatav igas tunnis aktiivselt koos õpilastega kasutada: nimetada ja näidata piltidel olevaid elusolendeid ja asju, värve, tegevusi jne.

Samuti on iga teema juures rubriik „Uued sõnad”, millesse tuleb suhtuda paindlikult ja vastavalt õpilaste tasemele. Välja on toodud teemaga seotud võtmesõnad, millele võib, aga ei pea rõhku panema. Sõnadel on juures ka tõlge.

Alates neljandast teemast laieneb tegusõna pööramise rubriik. Nüüd hakatakse õppima tegusõna pööramist lihtminevikus.

Teema lõpus olevat dialoogi on peaaegu alati võimalik laiendada vastavalt õpilaste oskustele. Lihtsamaid dialooge saab harjutada piltidel olevate tekstidega.

Kõiki lugusid, dialooge, luuletusi ja laule on võimalik ka kuulata. Lühilingid mõne laulu või mängu juures juhatavad, kust saab laulu kuulata internetis.

Ülesannete kogu on tihedalt seotud töövihikuga, kuid ei dubleeri seda täielikult. Kuna algklassides on käeline tegevus väga tähtis, siis suunavad ka paljud e-ülesanded last paberile joonistama või kirjutama. Ülesannetekogust saab õpetaja oma äranägemise järgi valida, milliseid ülesandeid ta õpilastel teha palub.

Ülesannetekogus on harjutused, milles peab keskenduma teema ja teksti analüüsimisele, kuulamise järgi kirjutamisele, teksti mõistmisele, pööramisele ja paljule muule. 

Õpikus ja ülesannetekogus leiab jõukohaseid tekste ja ülesandeid erineva taseme ja oskustega õpilastele.

Palun oota