Sissejuhatus

Hea sõber!

Käes on uue kooliaasta algus ning see on sinu uus eesti keele e-õpik ja ülesannetekogu.

Viiendal õppeaastal juhtub Teele koolis palju uut ja põnevat. Õpilased peavad otsustama, kas Tammepuu koolis hakatakse kandma koolivormi ja milline see võiks olla. Veel hakkab Tammepuu põhikoolis tööle kooliraadio ja telekanal ning ilmuma hakkab koolileht. Kõik see saab juhtuda vaid tänu õpilastele, kes hoolivad sellest, mis nende ümber toimub.

Mis on sinul kõige sellega ühist? Miks sa üldse peaksid nendest asjadest midagi teadma? Kui päris ausalt öelda, siis ega ei peagi! Aga siiski on väga tähtis, et igal inimesel oleks midagi, millega on ta valmis tegelema ka nii, et keegi teda selleks ei sunni. See võib olla jalutamine metsas, vanemate aitamine õhtusöögi tegemisel, jalgpall, lugemine, kooliraadio saadete väljamõtlemine või hoopis midagi muud. Just selliseid asju tehes leiame tihtipeale südamesõbra või seltskonna, kellega mõtleme samamoodi.

Aga ikkagi – mis seos on sellel kõigel meie õpikuga „Teele”? Esiteks, tänu heale keele­oskusele saame me suhelda. Kui sinu hobi on võrkpall, siis ei ole ju vahet, kas sa mängid seda koos eestlase, soomlase või prantslasega. Ometi on veelgi toredam, kui te saate pärast mängu ka rääkida, mis läks hästi. Teiseks, loodan et see õpik paneb sind mõtlema sellele, kui erinevad on kultuurid ja inimeste tavad. Mõned ei kujuta ette jõule ilma piparkookideta, mõned saunaskäiguta. Põnev on uut märgata, sama oluline või veel olulisem on uuest ja võõrast ka lugu pidada.

Samuti loodan, et leiad õpikust teemasid, mis sind köidavad ja mis tekitavad soovi ise juurde uurida või koguni ise midagi sarnast teha! Olen väga rõõmus, kui õpik juhatab sulle kätte mõne uue ja huvitava teeraja.

Tunnid ja õppimine ei saa ja ei tohigi alati olla vaid kerged. Peab pingutama, sest see annab meie ajule tööd, mida on vaja arenguks. Pingutus tõstab ka enesehinnangut – sa koged, et saad hakkama ka raskete asjadega. Soovin sulle põnevat õppimist ning julgust koolielus kaasa lüüa!

Pille Pipar

Palun oota