Hea 9. klassi õpilane

Oled jõudnud 9. klassi, mille lõpetamine on esimene oluline märk pikal õppimise ja teadmiste kogumise teel. Juba 9. klassi lõpupoole tuleb Sul hakata langetama esimesi tõeliselt tähtsaid otsuseid, et valida edasisteks õpinguteks õige eriala või õppesuund.

Soovime Sulle ka selleks kooliaastaks teadmisterohkeid ja põnevaid emakeele­tunde, et tunneksid end kevadel eesti keele eksamil julgelt ja kindlalt. Usume, et „Peegel” on Sulle keele õppimisel heaks abimeheks. Kui oled eelmistel aastatel sama sarja järgi õppinud, peaks „Peegel 3” pakkuma Sulle meeldivat äratundmisrõõmu.

Küllap oled mõistnud, kui oluline on oma keelt hästi tunda ja osata end mitme­sugustes olukordades sobivalt väljendada. Keeleteadlane Huno Rätsep on öelnud, et emakeele õppimisega juurdub laps oma rahva mõttemaailma, omandab ümbritseva mõistmise ja elamiskultuuri. Oma emakeele kaudu mäletab rahvas oma minevikku. Aastatepikkuse keele õppimisega ning kodus ja koolis omandatud keele­teadmiste alusel saab lapsest aja jooksul täiskasvanu, kes suudab kaunis ema­keeles mõelda omi mõtteid ja mõista teiste mõtteid. Selle eesti keele teadmiste kallis­vara täiendamine ja viimistlemine peab toimuma kogu edaspidise elu jooksul. Õpi, hoia ja väärtusta oma emakeelt!

Soovime Sulle ilusat kooliaastat, sisukaid emakeeletunde ning julgust ja oskust järgmise aasta kevadel õige teerada valida.

Autorid

Palun oota