Peatükk 5.3 (IV järk)

Koostab kodukoha vaatamisväärsuse kohta esitluse

Katsenõue on täidetud, kui kodutütar koostab ühe kodukoha vaatamisväärsuse kohta vabas vormis esitluse ja esitab seda rühmakaaslastele.

Vaatamisväärsused Eestis

Vanasõna ütleb: "Enne, kui lähed Pariisi, käi Nuustakul ära!"

Paljud inimesed unistavad reisimisest kaugetele maadele. Kuid meie oma Eesti pakub küllaldaselt kauneid paiku, mida külastada saab.  Eestil on muljetavaldav ajalugu ning 1,3 miljoni elaniku kohta on meil rohkem kui 250 muuseumit ja hulgaliselt nii looduslikke, ajaloolisi kui ka kultuurilisi vaatamisväärsusi. Iga kodutütar peab tundma oma kodukoha vaatamisväärsusi.

Hiiumaa kõige tuntum vaatamisväärsus on Kõpu majakas – maailmas vanim tänaseni töötav tuletorn. 

Ida-Virumaa suurim vaatamisväärsus on Saka-Ontika-Toila pankrannik. See on Eesti kõrgeim – kuni 56 meetrit üle merepinna. Paeastangu servalt avaneb kaunis vaade merele. 

Saaremaal on Kaali meteoriidikraatrite väli, mis on Eesti haruldasim loodusmälestis. Suurim kraater on 110 m läbimõõduga ning 16 meetri sügavune. Ümbruskonnast on leitud 8 kraatrit. 

Harjumaal asub Tuhala nõiakaev. Rahvapärimus ütleb – Nõiakaev hakkab keema, kui Tuhala nõiad kaevus vihtlevad.

Võrumaa uhkuseks oleva Rõuge vaatetorni Pesapuu kõrgus on 30 meetrit. Välimuselt meenutab ta kahe linnupesaga puud. Pimedal ajal on pesapuu valgustatud.

Põlvamaa uhkuseks on Piusa koopad. Piusa koobaste unikaalsed kilomeetrite pikkused sammaskäigud on tekkinud 1920. aastatel klaasiliiva kaevandamise käigus. 

Vaata, millised on sinu kodumaakonna vaatamisväärsused.

Kõpu tuletorn. Foto: Arne Ader​
Saka-Ontika-Toila pankrannik. Foto. Arne Ader
Kaali meteoriidikraater. Foto: Arne Ader
Tuhala nõiakaev. Foto: Arne Ader
Pesapuu. Foto: Arne Ader
Piusa koopad. Foto: Arne Ader

Kasutatud allikas: Eesti Maaturism

Palun oota