Nimega arvude korrutamine ja jagamine (235–246)

235. Arvuta.

9 ∙ 3 cm = 

6 l ∙ 9 = 

5 € ∙ 5 = 

4 ∙ 7 mm = 

9 ∙ 8 l = 

6 ∙ 10 € = 

5 ∙ 10 m = 

8 kg ∙ 7 = 

5 s ∙ 8 = 

236. Arvuta.

18 cm : 3 = 

48 kg : 6 = 

63 € : 7 = 

42 mm : 7 = 

64 l : 8 = 

24 s : 8 = 

54 m : 9 = 

36 kg : 4 = 

45 € : 9 = 

237. Lahenda ülesanne.

Kaisa korjas aiast 21 kilo-grammi maasikaid. Vaarikaid korjas tüdruk 3 korda vähem. Mitu kilo-grammi marju korjas Kaisa aiast kokku?

Vastus: 

238. Arvuta. Ühenda võrdsete vastustega avaldised.

  • 64 cm : 8
  • 5 ∙ 9 m
  • 62 cm – 53 cm
  • 9 m + 27 m
  • 90 cm – 41 cm
  • 42 m : 7

7 ∙ 7 cm

81 cm : 9

19 m + 26 m

75 cm – 67 cm

42 m – 36 m

9 ∙ 4 m

239. Lahenda ülesanne.

Vanemad ostsid tarbe-kaupu 36 euro eest. Toidu-kaupade ostmiseks kulutasid nad raha 4 korda vähem. Kui palju kulutasid vanemad raha kaupade ostmiseks kokku?

Vastus: 

240. Kontrolli. Märgi valed vastused.

  • 35 € : 5 = 7 s
  • 35 l : 7 = 9 l
  • 63 kg : 7 = 8 kg
  • 8 m ∙ 9 = 72 mm
  • 6 ∙ 8 cm = 36 cm
  • 4 cm ∙ 8 = 24 m

241. Mitu eurot on ühel pildil kokku? Koosta pildi põhjal avaldis. Arvuta.

242. Lahenda ülesanne.

Liivil on 3 karpi küpsiseid. Igas karbis on 30 küpsist. Kui palju on Liivil küpsiseid kokku?

Vastus: 

243. Arvuta.

3 ∙ 20 = 

40 ∙ 2 = 

8 ∙ 10 = 

20 ∙ 4 = 

3 ∙ 30 = 

20 ∙ 2 = 

2 ∙ 10 = 

20 ∙ 5 = 

2 ∙ 30 = 

244. Lahenda ülesanne.

Pakis on 80 kommi. Kommid jagati võrdselt nelja lapse vahel.

Mitu kommi sai iga laps?

Vastus: 

245. Arvuta.

40 : 2 = 

60 : 2 = 

90 : 3 = 

60 : 3 = 

80 : 4 = 

80 : 2 = 

246. Määra tehete järje-kord. Arvuta vihikus. Ühenda avaldis vastusega.

  • (29 + 51) : 4
  • 60 : 3 + 24
  • 55 – 2 ∙ 20
  • 3 ∙ (16 + 14)
  • (74 – 14) : 2
  • 4 ∙ (95 – 75)

Tööleht

Palun oota